Data publikacji: 2021-09-20

W ramach III Misji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ”ZROZUMIEĆ STAROŚĆ” zapraszamy wszystkie osoby starsze oraz osoby, które nie są opiekunami formalnymi osób starszych, a które zainteresowane są tematem zdrowego starzenia się do udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym.

W ramach szkoleń proponujemy 6 spotkań, podczas których poznacie Państwo tematy dotyczące najczęstszych chorób, bezpiecznego stosowania leków, zdrowej diety i aktywności fizycznej oraz psychologii. Zajęcia prowadzone będą przez lekarza geriatrę, farmaceutę, dietetyka, psychologa.

Każde spotkanie będzie obejmować 2 wykłady i czas na dyskusję, w czasie spotkania serwowany będzie ciepły posiłek oraz przerwa kawowa.

Każdy Uczestnik szkolenia otrzyma bezpłatne materiały szkoleniowe oraz Poradnik, a także certyfikat ukończenia szkolenia wydany przez Uniwersytet Medyczny.

Udział w szkoleniach jest BEZPŁATNY.

Podczas spotkań poruszane będą następujące tematy:

• Specyfika chorobowości w starości: jak chorują osoby starsze
  • Starość i leki kiedy więcej oznacza gorzej?
  • Sposoby radzenia sobie ze stresem, w tym ze stresem związanym z opieką
  • Aktywność w starości dlaczego trzeba być aktywnym?
  • Dieta osób starszych
  • Zasady komunikacji z osobą starszą, w tym walidacja gerontologiczna czyli jak porozumiewać się z chorym z otępieniem?

W razie pytań prosimy o kontakt – tel.: 61-8738-327, email: skropins@ump.edu.pl.