Data publikacji: 2020-08-10

Polskie Towarzystwo Gerontologiczne przy współpracy ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Pracownią Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzi Punktu Opieki post-COVID dla mieszkańców Poznania (PO COVID -19) od 60 rż. Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Poznania. Projekt otrzymał Patronat Honorowy JM Rektora UMP prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego.

Celem Punktu jest objęcie mieszkańców kompleksową opieką interdyscyplinarnego zespołu geriatrycznego, w celu maksymalizacji sprawności funkcjonalnej po przechorowaniu COVID-19 i zapobiegania szeroko pojętym powikłaniom, potencjalnie skutkującym spadkiem sprawności i samodzielności mieszkańców.